99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam2520Nie polecam5

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Produkt dnia
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Testosteron jest hormonem wytwarzanym głównie w jądrach u mężczyzn oraz w jajnikach i nadnerczach u kobiet. Hormon ten jest niezbędny do rozwoju męskiego wzrostu i cech męskich. W przypadku kobiet testosteron występuje w znacznie mniejszych ilościach. Produkcja testosteronu wzrasta około 30 razy bardziej w okresie dojrzewania i wczesnej dorosłości. Po wczesnej dorosłości naturalne jest, że poziomy spadają nieznacznie każdego roku. Twoje ciało może odnotować 1% spadek po 30 roku życia.

 

BOOSTERY TESTOSTERONU

Activlab, ZMA, 90 kaps. Activlab, ZMA, 90 kaps.
Producent: Activlab
Cena:

29,99 zł

zobacz więcej
BioTech USA, ZMB, 60 kaps. BioTech USA, ZMB, 60 kaps.
Producent: BioTechUSA
Cena:

36,99 zł

szt.
zobacz więcej
Scitec, ZMB6, 60 kaps. Scitec, ZMB6, 60 kaps.
Producent: SCITEC
Cena:

29,66 zł

szt.
zobacz więcej
Activlab HGH Night 60 kaps. Activlab HGH Night 60 kaps.
Producent: Activlab
Cena:

29,99 zł

szt.
zobacz więcej
 • nowość
BioTech USA, GH Hormone Regulator, 120 kaps. BioTech USA, GH Hormone Regulator, 120 kaps.
Producent: BioTechUSA
Cena:

58,99 zł

zobacz więcej
BioTechUSA, TST + GH, 300 g BioTechUSA, TST + GH, 300 g
Producent: BioTechUSA
Cena:

79,99 zł

zobacz więcej
Megabol, Testosterol, 30 kaps. Megabol, Testosterol, 30 kaps.
Producent: Megabol
Cena:

14,59 zł

zobacz więcej
Olimp - T-100 Hardcore 120 kaps. Olimp - T-100 Hardcore 120 kaps.
Producent: Olimp
Cena:

103,99 zł

szt.
zobacz więcej
Olimp ForTest 120 kaps. Olimp ForTest 120 kaps.
Producent: Olimp
Cena:

83,99 zł

szt.
zobacz więcej
 • nowość
Olimp T-100 Mega Caps, 120 kaps. Olimp T-100 Mega Caps, 120 kaps.
Producent: Olimp
Cena:

97,99 zł

szt.
zobacz więcej
Olimp Tribusteron® 90 - 120 Kaps. Olimp Tribusteron® 90 - 120 Kaps.
Producent: Olimp
Cena:

62,70 zł

szt.
zobacz więcej

Testosteron odgrywa kluczową rolę w następujących aspektach:

 

 • masa mięśniowa i kości
 • owłosienie twarzy i łonowe
 • głębszy głos
 • popęd płciowy
 • nastrój i jakość życia
 • pamięć werbalna i zdolność myślenia

 

Naturalnie poziom testosteronu maleje z wiekiem, wpływa to także na zmniejszenie masy mięśniowej, zwiększenie tkanki tłuszczowej lub zaburzenia erekcji.

 

Jakie są korzyści ze zwiększenia poziomu testosteronu?

 

 1. Zdrowe serce i krew

 

Zdrowe serce pompuje krew do reszty ciała, dostarczając mięśniom i narządom tlen niezbędny do osiągnięcia szczytowej wydajności. Testosteron pomaga w produkcji czerwonych krwinek przez szpik kostny. Niski poziom testosteronu wiąże się z różnymi zagrożeniami sercowo-naczyniowymi.

 

Ale czy terapia zastępcza testosteronem może pomóc w chorobach serca? Wyniki badań naukowych są mieszane. Niewielkie badania z początku XXI wieku wykazały, że mężczyźni z chorobami serca, którzy przeszli terapię testosteronem, zauważyli tylko niewielką poprawę. Niektórym udało się zwiększyć dystans chodzenia o 33 procent. Inne badanie wykazało, że terapia hormonalna tylko poszerzyła zdrowe tętnice, ale nie miała wpływu na ból dławicowy.

 

Nowsze, większe badanie obejmujące 83 000 mężczyzn wykazało, że mężczyźni, u których poziom testosteronu powrócił do normy, byli o 24% mniej narażeni na atak serca i o 36% rzadziej doświadczali udaru.

 

 1. Mniej tłuszczu, więcej mięśni

 

Testosteron odpowiada za wzrost masy mięśniowej. Szczuplejsza masa ciała pomaga kontrolować wagę i zwiększa energię. W przypadku mężczyzn z niskim testosteronem, badania pokazują, że leczenie może zmniejszyć masę tłuszczu oraz zwiększyć rozmiar i siłę mięśni. Niektórzy mężczyźni zgłaszali zmianę beztłuszczowej masy ciała, ale bez wzrostu siły. Prawdopodobnie najwięcej korzyści zobaczysz, gdy połączysz terapię testosteronem z treningiem siłowym i ćwiczeniami.

 

 1. Mocniejsze kości

 

Testosteron odgrywa ogromną rolę w gęstości mineralnej kości. Gęstość kości zmniejsza się wraz z wiekiem mężczyzn i spadkiem poziomu testosteronu. Zwiększa to ryzyko osłabienia kości i osteoporozy. Silne kości wspierają mięśnie i narządy wewnętrzne, co może poprawić wyniki sportowe.

 

Badania pokazują, że gęstość kości wzrasta wraz z leczeniem testosteronem, o ile dawka jest wystarczająco wysoka. Badania kliniczne na temat wpływu testosteronu na gęstość kości wykazały wzrost gęstości kości kręgosłupa i biodra. W innym badaniu kobiet przechodzących w mężczyzn stwierdzono, że testosteron zwiększa gęstość mineralną kości. Ale nie wiadomo dotąd, czy testosteron może pomóc w zmniejszeniu ryzyka złamań.

 

 1. Lepsza pamięć werbalna, zdolności przestrzenne lub rozumowanie matematyczne

 

Badania pokazują, że mężczyźni z wyższymi wskaźnikami całkowitego testosteronu mają zmniejszoną częstość występowania choroby Alzheimera. Istnieją również dowody na silną korelację między testosteronem a zdolnościami myślenia, takimi jak pamięć werbalna i szybsza prędkość przetwarzania. Leczenie testosteronem dla mężczyzn w wieku od 34 do 70 lat wykazało poprawę pamięci przestrzennej.

 

 1. Lepsze libido

 

Poziom testosteronu naturalnie wzrasta w odpowiedzi na podniecenie seksualne i aktywność seksualną. Mężczyźni z wyższym poziomem testosteronu zwykle mają większą aktywność seksualną. Starsi mężczyźni potrzebują więcej testosteronu do libido i funkcji erekcji. Należy jednak pamiętać, że zaburzenia erekcji są często spowodowane innymi stanami lub lekami, a nie niskim poziomem testosteronu.

 

Badania pokazują, że terapia testosteronem może korzystnie wpływać na zdrowie i wydajność seksualną. Pokazuje również, że istnieje maksymalny poziom testosteronu, zanim nie będzie zwiększonej odpowiedzi. W przypadku mężczyzn, którzy nie mają hipogonadyzmu, zwiększenie poziomu testosteronu może nie przynieść korzyści Twojemu libido.

 

 1. Poprawa nastroju

 

Niższy poziom testosteronu wiąże się z gorszą jakością życia. Niektóre objawy niskiego poziomu testosteronu obejmują depresję, zmęczenie i drażliwość. Ale niektóre badania pokazują, że może to dotyczyć tylko mężczyzn z hipogonadyzmem.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl