99,8% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam1400Nie polecam2

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
5
Obsługa kupującego
5

Produkt dnia
6PAK Glutamine 240g glutamina
6PAK Glutamine 240g glutamina
39,99 zł
6PAK BCAA PAK 400g
6PAK BCAA PAK 400g
58,85 zł
Snickers Hi Protein Whey Powder 875g
Snickers Hi Protein Whey Powder 875g
99,99 zł
6PAK, Pump Pak, 320g bez kofeiny
6PAK, Pump Pak, 320g bez kofeiny
41,75 zł
Snickers Hi Protein Whey Powder 875g white chocolate
Snickers Hi Protein Whey Powder 875g white chocolate
99,99 zł
Optimum Nutrition ON Gold Standard Pre-Workout 330G
Optimum Nutrition ON Gold Standard Pre-Workout 330G
95,99 zł
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Twoje dane będą przetwarzane zgodnie z naszą polityką prywatności
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Testosteron jest hormonem wytwarzanym głównie w jądrach u mężczyzn oraz w jajnikach i nadnerczach u kobiet. Hormon ten jest niezbędny do rozwoju męskiego wzrostu i cech męskich. W przypadku kobiet testosteron występuje w znacznie mniejszych ilościach. Produkcja testosteronu wzrasta około 30 razy bardziej w okresie dojrzewania i wczesnej dorosłości. Po wczesnej dorosłości naturalne jest, że poziomy spadają nieznacznie każdego roku. Twoje ciało może odnotować 1% spadek po 30 roku życia.

 

BOOSTERY TESTOSTERONU

Formotiva ForZMA - 90 kaps. Formotiva ForZMA - 90 kaps.
Producent: FORMOTIVA
Cena: 24,69 zł
szt.
zobacz więcej
 • nowość
6PAK, DAA, 120 tab. 6PAK, DAA, 120 tab.
Producent: 6PAK
Cena: 38,16 zł
szt.
zobacz więcej
7Nutrition Volcano 150 kaps. Tribulus 7Nutrition Volcano 150 kaps. Tribulus
Producent: 7NUTRITION
Cena: 87,99 zł
zobacz więcej
BioTechUSA Tribulus Maximus 90 tabl. 1500mg BioTechUSA Tribulus Maximus 90 tabl. 1500mg
Producent: BioTechUSA
Cena: 56,99 zł
zobacz więcej
Megabol, Testosterol, 30 kaps. Megabol, Testosterol, 30 kaps.
Producent: Megabol
Cena: 15,99 zł
zobacz więcej
MEX PURE TRIBULUS 1000 90 tab. MEX PURE TRIBULUS 1000 90 tab.
Producent: MEX
Cena: 64,99 zł
szt.
zobacz więcej
MEX T 1.5K Tribulus 1500mg 90 tab. MEX T 1.5K Tribulus 1500mg 90 tab.
Producent: MEX
Cena: 67,99 zł
zobacz więcej
Olimp DAA Xtreme PROLACT-BLOCK® - 60 Tabl. Olimp DAA Xtreme PROLACT-BLOCK® - 60 Tabl.
Producent: Olimp
Cena: 42,99 zł
zobacz więcej

Testosteron odgrywa kluczową rolę w następujących aspektach:

 

 • masa mięśniowa i kości
 • owłosienie twarzy i łonowe
 • głębszy głos
 • popęd płciowy
 • nastrój i jakość życia
 • pamięć werbalna i zdolność myślenia

 

Naturalnie poziom testosteronu maleje z wiekiem, wpływa to także na zmniejszenie masy mięśniowej, zwiększenie tkanki tłuszczowej lub zaburzenia erekcji.

 

Jakie są korzyści ze zwiększenia poziomu testosteronu?

 

 1. Zdrowe serce i krew

 

Zdrowe serce pompuje krew do reszty ciała, dostarczając mięśniom i narządom tlen niezbędny do osiągnięcia szczytowej wydajności. Testosteron pomaga w produkcji czerwonych krwinek przez szpik kostny. Niski poziom testosteronu wiąże się z różnymi zagrożeniami sercowo-naczyniowymi.

 

Ale czy terapia zastępcza testosteronem może pomóc w chorobach serca? Wyniki badań naukowych są mieszane. Niewielkie badania z początku XXI wieku wykazały, że mężczyźni z chorobami serca, którzy przeszli terapię testosteronem, zauważyli tylko niewielką poprawę. Niektórym udało się zwiększyć dystans chodzenia o 33 procent. Inne badanie wykazało, że terapia hormonalna tylko poszerzyła zdrowe tętnice, ale nie miała wpływu na ból dławicowy.

 

Nowsze, większe badanie obejmujące 83 000 mężczyzn wykazało, że mężczyźni, u których poziom testosteronu powrócił do normy, byli o 24% mniej narażeni na atak serca i o 36% rzadziej doświadczali udaru.

 

 1. Mniej tłuszczu, więcej mięśni

 

Testosteron odpowiada za wzrost masy mięśniowej. Szczuplejsza masa ciała pomaga kontrolować wagę i zwiększa energię. W przypadku mężczyzn z niskim testosteronem, badania pokazują, że leczenie może zmniejszyć masę tłuszczu oraz zwiększyć rozmiar i siłę mięśni. Niektórzy mężczyźni zgłaszali zmianę beztłuszczowej masy ciała, ale bez wzrostu siły. Prawdopodobnie najwięcej korzyści zobaczysz, gdy połączysz terapię testosteronem z treningiem siłowym i ćwiczeniami.

 

 1. Mocniejsze kości

 

Testosteron odgrywa ogromną rolę w gęstości mineralnej kości. Gęstość kości zmniejsza się wraz z wiekiem mężczyzn i spadkiem poziomu testosteronu. Zwiększa to ryzyko osłabienia kości i osteoporozy. Silne kości wspierają mięśnie i narządy wewnętrzne, co może poprawić wyniki sportowe.

 

Badania pokazują, że gęstość kości wzrasta wraz z leczeniem testosteronem, o ile dawka jest wystarczająco wysoka. Badania kliniczne na temat wpływu testosteronu na gęstość kości wykazały wzrost gęstości kości kręgosłupa i biodra. W innym badaniu kobiet przechodzących w mężczyzn stwierdzono, że testosteron zwiększa gęstość mineralną kości. Ale nie wiadomo dotąd, czy testosteron może pomóc w zmniejszeniu ryzyka złamań.

 

 1. Lepsza pamięć werbalna, zdolności przestrzenne lub rozumowanie matematyczne

 

Badania pokazują, że mężczyźni z wyższymi wskaźnikami całkowitego testosteronu mają zmniejszoną częstość występowania choroby Alzheimera. Istnieją również dowody na silną korelację między testosteronem a zdolnościami myślenia, takimi jak pamięć werbalna i szybsza prędkość przetwarzania. Leczenie testosteronem dla mężczyzn w wieku od 34 do 70 lat wykazało poprawę pamięci przestrzennej.

 

 1. Lepsze libido

 

Poziom testosteronu naturalnie wzrasta w odpowiedzi na podniecenie seksualne i aktywność seksualną. Mężczyźni z wyższym poziomem testosteronu zwykle mają większą aktywność seksualną. Starsi mężczyźni potrzebują więcej testosteronu do libido i funkcji erekcji. Należy jednak pamiętać, że zaburzenia erekcji są często spowodowane innymi stanami lub lekami, a nie niskim poziomem testosteronu.

 

Badania pokazują, że terapia testosteronem może korzystnie wpływać na zdrowie i wydajność seksualną. Pokazuje również, że istnieje maksymalny poziom testosteronu, zanim nie będzie zwiększonej odpowiedzi. W przypadku mężczyzn, którzy nie mają hipogonadyzmu, zwiększenie poziomu testosteronu może nie przynieść korzyści Twojemu libido.

 

 1. Poprawa nastroju

 

Niższy poziom testosteronu wiąże się z gorszą jakością życia. Niektóre objawy niskiego poziomu testosteronu obejmują depresję, zmęczenie i drażliwość. Ale niektóre badania pokazują, że może to dotyczyć tylko mężczyzn z hipogonadyzmem.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl