99,9% kupujących poleca tego sprzedawcę

Polecam2336Nie polecam3

Zgodność z opisem
5
Koszt wysyłki
Obsługa kupującego
5

Opcje przeglądania

Kazeina

Kazeina to wolno trawiące się białko, które sportowcy często przyjmują jako suplement. Powoli uwalnia aminokwasy, więc przyjmuje się ją przed snem, aby pomóc w regeneracji i zmniejszyć rozpad mięśni podczas snu. Kazeina pomaga zwiększyć wzrost mięśni, a także daje mnóstwo innych korzyści.

Podobnie jak serwatka, kazeina pochodzi z mleka. Mleko zawiera dwa rodzaje białek — kazeinę i serwatkę.  Kazeina to 80% białka mleka, a serwatka 20%.

Białko kazeiny jest trawione powoli, podczas gdy białko serwatki jest trawione szybko.  To ważna różnica między tymi dwoma popularnymi białkami mlecznymi.

 

KAZEINY

BioTech USA, Micellar Casein, 2270 g BioTech USA, Micellar Casein, 2270 g
Producent: BioTechUSA
Cena:

236,99 zł

zobacz więcej
BioTech USA, Micellar Casein, 908 g BioTech USA, Micellar Casein, 908 g
Producent: BioTechUSA
Cena:

109,99 zł

zobacz więcej
SCITEC, 100% Casein Complex, 920 g SCITEC, 100% Casein Complex, 920 g
Producent: SCITEC
Cena:

115,99 zł

zobacz więcej

Białka wolnowchłanialne

Micelarna kazeina (MC) to naturalna, niezdenaturowana frakcja białkowa pozyskiwana z mleka przy pomocy ultrafiltracji. Wspiera układ immunologiczny sportowca, ma zdolność do tworzenia „żelu” w jelitach. Zapewnia stałe uwalnianie aminokwasów do krwioobiegu (nawet do 7 godzin). Co więcej można stosować ją jako zamiennik posiłku.

Kazeinian wapnia (białka pochodzące z mleka) otrzymywany jest w procedurze chemicznego oczyszczania. Stanowi dodatek do żywności (właściwości smakowo - zapachowe), ma właściwości koagulacyjne, najczęściej wiąże się z wapniem lub sodem. Wykazuje dobrą rozpuszczalność w wodzie, zawiera niską wartość tłuszczy i laktozy. Jego dodatkowa zaletą jest zdolność do neutralizacji uczucia gorąca.

Podobnie jak inne białka zwierzęce, kazeina jest kompletnym źródłem białka.  Oznacza to, że dostarcza wszystkie niezbędne aminokwasy, których organizm potrzebuje do wzrostu i naprawy. Zawiera również różne unikalne białka i związki bioaktywne, z których niektóre mają właściwości zdrowotne.

 Istnieją dwie główne formy kazeiny:

  •  Kazeina micelarna: Jest to najpopularniejsza forma i jest powoli trawiona.
  •  Hydrolizat kazeiny: ta forma jest wstępnie trawiona i szybko wchłaniana.

Przykładowo 33-gramowa miarka standardowego białka kazeinowego w proszku zawiera 24 gramy białka, 3 gramy węglowodanów i 1 gram tłuszczu.

Może również zawierać różne mikroelementy (takie jak wapń), ale dokładny skład będzie się różnić w zależności od marki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl